آبنما سنگی مدرن

آبنما سنگی مدرن:

آبنماهای سنگی مدرن را می‌توان یکی از پر طرفدار ترین‌ها در بین آبنما سنگی مدرن دانست از آنجایی که این نوع آبنما‌ها با طراحی‌های به روز و خاصی را دارند می‌توانند به راحتی نظر بسیاری از مخاطبین و متقاضیان را برای استفاده از این نوع آبنما‌ها برای محیط ویلا یا محوطه باغ به خود جلب کنند.

در واقع در این نوع آبنما‌ها تنها از سنگ استفاده نشده و در کنار سنگ از چوب و استیل نیز استفاده خواهد شد و به همین منظور نیز طراحی‌هایی که معمولاً در این نوع آبنما‌ها انجام می‌شود با استقبال خوب اغلب مشتریان رو به رو میشود.

اما اگر بخواهیم به صورت دقیق تری در رابطه با این نوع طراحی بپردازیم باید بگوییم در این نوع آبنما‌های سنگی که به آبنما‌ سنگی مدرن نیز مشهور می‌باشند از فضاسازی‌هایی با استفاده از اشکال هندسی و نور پردازی با استفاده از نور‌های ال ای دی استفاده می‌شود و همین امر طراحی آن را مدرن، جذاب و شیک می‌کند.

آبنما‌های سنگی کلاسیک:

آبنما‌های سنگی کلاسیک یکی از زیبا‌ترین آبنما‌ها محسوب شده و استفاده از طراحی مدرن و متقارن در این نوع آبنما‌ سنگی ویلا حرف اول را میزند. آبنما‌های سنگی کلاسیک معمولاً در هرجا و هر ویلا یا باغی دیده نشده و به دلیل طرح خاصی که دارند، سلیقه‌های خاصی را نیز به سمت خود جذب خواهند کرد و طرفداران این سبک از طراحی با پرداخت هزینه‌های سنگین آبنما‌هایی با شکوه از جنس مرمر یا گرانیت و … در محوطه ویلا یا باغ خود قرار می‌دهند و به قدری این نوع آبنما‌ها زیبا هستند که توجه هر فرد با هر سلیقه‌ای را به خود جلب کرده و در نگاه اول برای چند دقیقه تمام توجه‌ها را به سمت خود جلب خواهد کرد اما همانطور که در قبل نیز به آن اشاره‌ای کوتاه داشتیم این نوع آبنما‌ها به جهت داشتن زیبایی بصری که به همراه داشته و جزئیات و نوع متریال‌هایی که در آنها به کار می‌رود به نوعی یکی از آبنما‌های گرانقیمت به حساب آمده و تنها در صورتی که علاقه زیادی به این سبک از آبنما‌ سنگی ویلا و این نوع معماری داشته باشید می‌توانید برای محوطه ویلا یا باغ خود این نوع آبنما‌های سنگی را استفاده کنید.

چگونگی ساخت آبنمای سنگی:

آبنمای سنگی همانند بسیاری از بخش‌های محوطه‌سازی و … از اصول و مراحل ساخت برخوردار بوده که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. اما مسئله بسیار مهمی که در ساخت آبنمای سنگی باید به آن توجه کافی را داشت بحث ایزولاسیون یا عایق بندی می‌باشد. برای عایق بندی مناسب راه‌های مختلفی وجود دارد که تمامی آنها با توجه به فضایی که قرار است آبنما در آن ساخته شود انتخاب خواهند شد. به عنوان مثال در محیط‌هایی یا فضا‌هایی که جای کافی و نسبتاً وسیعی را برای اجرا و قرار‌گیری آبنما اختصاص داده اند در صورتی که فضای مورد نظر بزرگ باشد از بتن برای عایق بندی استفاده می‌شود اما اگر فضایی متوسط را در اختیار داشته باشند از انجام عملیات قیر گونی جهت عایق بندی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است که برای محیط‌های کوچک‌تر از چسب‌هایی مخصوص استفاده می‌شود تا از نفوذ آب جلوگیری به عمل آید.

بخش‌های دیگری که در ساخت آبنما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و نقش اساسی در مراحل و بهره برداری از آبنما دارند عبارتند از؛

  • تعیین کردن جای مناسب و مشخص برای شروع پروژه
  • ایزولاسیون یا عایقبندی مناسب و اصولی
  • نصب و تعبیه انواع امکانات مکانیکی یا برقی نظیر ؛ فواره‌ها، پمپ‌های آّب، انجام لوله کشی جهت انتقال آب و ….
  • شیب بندی متناسب با شرایط قرار‌گیری آبنما

مواردی که به آنها اشاره شد خلاصه و چکیده‌ای از مراحل ساخت و اجرای آبنمای سنگی بود که در مقالات بعدی نیز به آنها بیشتر خواهیم پرداخت.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
آبنما سنگی ویلا از طراحی تا اجرا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید