طراحی روف گاردن مدرن په اهمیتی در تقسیم وزن دارد؟

اهمیت تقسیم وزن در طراحی روف گاردن مدرن

یکی از مسائل مهمی که باید به آنها توجه شود مسئله تقسیم وزن می‌باشد. در این مقوله یا به طور کلی در طراحی روف گاردن مدرن یا ایجاد فضای سبز بر روی بام محدودیت‌هایی وجود داشته و سازه و مصالحی که استفاده می‌شود وزنی مشخص باید داشته باشد و بر خلاف محوطه سازی، طراحی روف گاردن مدرن محدودیت وزنی دارد و به همین منظور باید از تقسیم وزن اصولی استفاده شود و در انتخاب مصالح به خوبی دقت شده و محاسبه‌های اولیه در رابطه با این موضوع انجام شود تا در جین کار یا پایان کار با مشکلات جدی در این زمینه مواجه نشوید.

اهمیت فیلترینگ در طراحی روف گاردن مدرن:

فیلترینگ نیز با توجه به کار مهمی که انجام می‌دهد همانند سایر بخش‌ها یا کار‌هایی که برای طراحی روف گاردن مدرن انجام می‌شود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد.

اما عمل فیلترینگ چیست و چه تاثیریی در بهره برداری از روف گاردن بعد از ساخت دارد؟ در واقع عمل فیلترینگ از نفوذ یا پایین آمدن املاح موجود در خاک گیاهان و بسته شدن راه‌های ایجاد شده در قسمت زهکشی جلوگیری می‌کند و با قرار دادن الیاف‌های مخصوصی در بستر خاک ازنفوذ یا پایین آمدن املاح‌های موجود در خاک گیاهان جلوگیری به عمل می‌آید و تاثیر شایان و مهمی در عملکرد زهکشی و جلوگیری از مسدود شدن راه‌های ایجاد شده به عمل می‌آورد.

ساخت باغچه بر روی بام:

ساخت باغچه بر روی بام یکی از اقدامات اولیه بعد از تهیه نقشه، بازدید میدانی متخصصین به حساب می‌آید . در واقع یکی از اقدامات مهمی که در طراحی روف گاردن یا بام سبز مهم و کاربردی می‌باشد. ایجاد باغچه‌ها با استفاده از چوب‌های ترمو و پلاست می‌باشد. اما قبل از آن متخصصین با حضور در محل اندازه گیری‌هایی از محیطی که قرار است بام سبز در آن اجرا شود انجام می‌دهند. نقشه‌ها و طرح‌های اولیه را ریخته و مصالح و مواد لازم را برای انجام پروژه مشخص خواهند کرد. مجریان طرح با توجه به شرایط محیطی و اینکه چه کار‌هایی را می‌توان انجام داد، چه طرح‌هایی را با توجه به فضایی که در اختیار دارید می‌توانید انجام دهید و چه نوع گیاهانی را می‌توان کاشت پیشنهاداتی را به شما ارائه خواهند داد و با مشاوره‌ای که به شما خواهند داد می‌توانید طرح مورد نظر خود را در رابطه با ساخت باغچه و دیگر قسمت‌ها به صورت شفاف بیان کنید و نتیجه‌ای مطلوب در پایان کار بگیرید.

, ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی محوطه ویلا یا معماری منظر چیست؟
نوشتهٔ بعدی
تاریخچه طراحی روف گاردن به کجا ختم میشود؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید