طراحی فضای سبز ویلا چه مواردی اهمیت دارد؟

قدم اول در طراحی فضای سبز

یکی از ابتدایی‌ترین کار‌هایی که باید در زمینه طراحی فضای سبز ویلا در نظر گرفته شود، سبکی است که در ابتدا برای فضا‌سازی و طراحی انتخاب می‌شود. یکی از اصول اولیه طراحی انتخاب و همخوانی سبک و معماری فضای داخل محوطه با معماری ویلا می‌باشد و باید گیاهان و درختان و حتی وسایل تزئینی که در محوطه استفاده می‌شوند با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا به اصطلاح وحدت در طراحی فضای سبز ویلا دیده شود و منظره زیبا و دلنشین در عین حال مدرن و شیک را برای شما فراهم کند.

طراحی فضای سبز ویلا:

در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات مفیدی در زمینه اصول و چگونگی طراحی فضای سبز ویلا خدمت شما ارائه دهیم. فضای سبز همانطور که در مقاله‌های قبلی نیز به آن اشاره کردیم از دیر باز و آغاز بشریت با انسان همراه بوده و به نوعی انسان ذاتاً میل به طبیعت و فضای سبز دارد به همین منظور برای ایجاد فضایی زیبا و آرامش بخش، به تدریج ضرورت ایجاد فضای سبز بر روی پشت بام‌ها و حیاط منزل یا ویلا‌ها یا به طور کلی محوطه مجتمع‌های مسکونی احساس شد و ایجاد همچنین فضاهایی استارت خورد و بعد از مدت کوتاهی از شکل اولیه و حالت‌های ابتدایی خود درآمد و دستخوش تغییراتی شد و به تدریج جای خود را به مهندسی و طراحی‌های مدرن و هوشمند و بهینه داد. در اوایل ایجاد فضای سبز به نحوی که امروز میبینید انجام نمی شد و به صورت کاملاً ابتدایی پیش می‌رفت اما امروزه و با گذشت زمان تکنیک‌ها و روش‌هایی در طراحی و ساخت معرفی شد و تا حد قابل توجهی طراحی فضای سبز را هوشمندانه و بهینه کرد . به یکی از این تغییرات در ادامه به آن به صورت مفصل خواهیم پرداخت و در اینجا به صورت مختصر به آن اشاره خواهیم کرد . تامین نور کافی در شب برای روشنایی و استفاده از زیبایی‌های فضای سبز یکی از مواردی است که به تدریج پیشرفت کرد و مهندسین راهکار‌هایی برای تامین نور و نورپردازی و زیبایی بخشیدن به فضای سبز با نورپردازی هوشمند و هدفمند مطرح کردند. یکی از این راه کار‌ها کم کردن مقدار ولتاژ مصرفی چراغ‌ها با جایگذاری هدفمند آنها و تامین نور کافی یا حتی بیشتر در مقایسه با روش‌های قدیمی بود که این تغییرات با ورود روش‌های طراحی مدرن به فضا‌سازی محوطه به خصوص طراحی فضای سبز ویلا‌ طراحی‌ها مدرن‌تر و زیبا‌تر از قبل شد و توجهی ویژه به مسائلی از قبیل مصرف انرژی برای نورپردازی شد تا همانطور که اشاره کردیم ضمن استفاده هدفمند از نور پردازی با استفاده از ولتاژ‌های پایین مصرف انرژی ناشی از آنها را تا حد قابل توجهی کاهش داد در ادامه به اصول و مواردی که باید در این زمینه بدانید خواهیم پرداخت.

اصول طراحی فضای سبز ویلا:

طراحی فضای سبز ویلا بحث تخصصی و احتیاج به دانش و تخصص دارد اما ناگفته نماند شما بدون دانش و تخصص و تنها با کاشتن چند درخت و گیاه می‌توانید فضای سبزی زیبا برای خود ایجاد کنید اما به این موضوع توجه کنید که طراحی مدرن فضای سبز محوطه ویلا در صورتی شکیل و چشمنواز خواهد بود که طراحی و فضا‌سازی با تکیه بر دانش و تخصص صورت بگیرد. نوع چیدمان آلاچیق‌ها، نورپردازی دقیق و هدفمند، تهیه کردن نقشه‌ای درست و اصولی و قرار دادن درست و صحیح مسیر‌های اصلی و … تمامی این مسائل احتیاج به طراحی و نقشه ریختن دقیق دارد و در صورتی که طراحی مدرن و دلنشینی را انتظار دارید. طراحی فضای سبز ویلا و اجرای آن را بر عهده متخصصین بگذارید تا بتوانید نتیجه مطلوب را در انتهای کار شاهد باشید.

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
طراحی فضای سبز ویلا چه مسائلی باید رعایت شود؟
نوشتهٔ بعدی
آبنما سنگی ویلا

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید