طراحی فضای سبز ویلا

طراحی فضای سبز ویلا چه مسائلی باید رعایت شود؟

اهمیت هارمونی در ایجاد فضای سبز:

طراحی فضای سبز ویلا باید به شکل حساب شده‌ای طراحی شود و کنتراست و هارمونی مشخصی داشته باشد تا بتواند عناصر بکار رفته در فضای سبز ویلا را به خوبی برجسته و به چشم بیاورد. در واقع گیاهان یا اشیائی که در فضای سبز به کار می‌رود اگر به صورت مشخص و درست قرار نگیرد آنطور که باید خود را نشان نداده و در واقع زحمات و هزینه‌ای که برای کاشت و قرار دادن اشیاء انجام می‌شود را بدون مصرف و بیهوده خواهد کرد و آنطور که باید منظره و دید مناسب و شیکی را به مخاطبی القا نخواهد کرد . بنابر این طراحی و تناسب بین اشیاء و گیاهانی که در طراحی فضای سبز ویلا به کار می‌روند بسیار مهم و با اهمیت می‌باشد و باید توجهی ویژه به رعایت کنتراست و هارمونی بین اشیاء وجود داشته باشد.

تاثیر رنگ بر انتقال حس خوب به مخاطب در طراحی فضای سبز ویلا

رنگ‌های گرم می‌تواند به مخاطب شور و هیجان هدیه دهد و به اصطلاح به سمت مخاطب در حال حرکت باشد اما استفاده از رنگ‌هایی نظیر سفید، سبز یا آبی رنگ‌های سرد و آرامش دهنده می‌باشد و به اصطلاح مخاطب را از خود دور خواهد کرد. در بحث طراحی رنگ‌ها نیز یکی از مهم‌ترین عامل‌هایی به حساب می‌آید که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. زیرا در زمینه طراحی رنگ‌ها می‌تواند یکی از اصلی‌ترین نقش‌ها را در طراحی فضای سبز ویلا ایفا کنند و متخصصین معمولاً در طراحی خود از رنگ‌ها به صورت ترکیبی استفاده می‌کنند و هرکدام از اشیاء با رنگ‌های مشخص سر جای خود قرار بگیرند تا به مخاطب حس خوب و درست و به جایی را منتقل کند.

استفاده از تکنیک تعادل متقارن و غیر متقارن:

در بخشی از اصول طراحی فضای سبز ویلا مخصوصاً برای ویلا دو روش متداول برای کاشت و قرار دادن گیاهان یا قرار دادن اشیاء وجود دارد. یک روش متقارن و دیگری روش غیر متقارن می‌باشد. در روش متقارن هر اشیاء برای تزئین استفاده می‌شود در صورتی که در سمت چپ مسیر اصلی قرار داشته باشد باید در سمت راست مسیر نیز قرار بگیرد. اما در روش غیر متقارن این موضوع مطرح نیست برای طراحی می‌توان به صورت دلخواه و غیر متقارن گیاهان و اشیاء مختلفی را در نقاط گوناگون فضای سبز قرار داد.

 

, , ,
نوشتهٔ پیشین
تاریخچه طراحی روف گاردن به کجا ختم میشود؟
نوشتهٔ بعدی
طراحی فضای سبز ویلا چه مواردی اهمیت دارد؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
تماس بگیرید